diaflex diamond cutting disc RS10UB+3 with flange, BASIC, single pack, 125/M14
Application: area: Can be used on all commercially available angle grinders with an M14 motor spindle. The diaflex with flange is screwed directly onto the spindle of the angle grinder, without an additional locking nut.
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 0662022125 |
| EAN | 4029484445677 |
| Bore diameter | 0 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 125 mm |
| Effective diamond section | 8.5 mm |
| Main-blade thickness | 1.6 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Application area:
Can be used on all commercially available angle grinders with an M14 motor spindle. The diaflex with flange is screwed directly onto the spindle of the angle grinder, without an additional locking nut.Advantages:
The approx. 2 cm high flange allows you to make a flush cut using these discs.
Alle varianter

diaflex diamond cutting disc ultra TT with flange, PREMIUM, 125/M14
35 x 2.4 x 12 mm2.435
stk
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

diaflex diamond cutting disc ultra TT with flange, PREMIUM, 230/M14
40 x 2.6 x 15 mm2.640
stk
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

diaflex diamond cutting disc RS10UB+3 with flange, BASIC, single pack, 115/M14
31 x 2.0 x 10 mm2.031
stk
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

diaflex diamond cutting disc RS10UB+3 with flange, BASIC, single pack, 230/M14
38 x 2.4 x 10 mm2.438
stk
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo