diaflex diamond cutting disc Bau-Profi, 6-pack, 350/25.4
High-performance, easy-cutting diamond disc for universal use on concrete, reinforced concrete, paving stones, exposed aggregate concrete, clinker brick, clay brick etc. Application area: Can be used for dry cutting on angle grinders, wall chasers, large angle grinders, floor saws or bench saws, depending on diameter Equipping: 6 Advice: Every RECA diaflex with 25.4 drill hole has a locating hole!
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 0661021356 |
| EAN | 4029484448623 |
| Bore diameter | 25.4 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 350 mm |
| Effective diamond section | 12 mm |
| Equipping | 6 |
| Supplier | RECA NORM |
High-performance, easy-cutting diamond disc for universal use on concrete, reinforced concrete, paving stones, exposed aggregate concrete, clinker brick, clay brick etc.
Application area:
Can be used for dry cutting on angle grinders, wall chasers, large angle grinders, floor saws or bench saws, depending on diameterEquipping:
6Advice:
Every RECA diaflex with 25.4 drill hole has a locating hole!Alle varianter

diaflex diamond cutting disc RS10UB X-Lock single pack 115/22.2
911531 x 2.0 x 10 mm
stk
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

diaflex diamond cutting disc RS10UB, single pack, 115/22.2
911531 x 2.0 x 10 mm
stk
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

diaflex diamond cutting disc RS10UB, pack of 12, 115/22.2
911531 x 2.0 x 10 mm
stk
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

diaflex diamond cutting disc RS10UB X-Lock single pack 125/22.2
1012531 x 2.2 x 10 mm
stk
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo