diaflex dia. mortar rak. blade RS10AB, disc thickness 4.5 mm, sin. pk, 115/22.2
Segmented cutting edge with continuous laser-welded segments. Application area: Can be used on all commercially available angle grinders. Field of Application: Thick discs for milling out joints in clinker façades and for cutting slits for telephone lines and other thin cables during electrical installation. Can be used in masonry and concrete.
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 0662711545 |
| EAN | 4029484444304 |
| Bore diameter | 22.2 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 115 mm |
| Effective diamond section | 6 mm |
| Material to be processed | Plaster |
| Supplier | RECA NORM |
Segmented cutting edge with continuous laser-welded segments.
Application area:
Can be used on all commercially available angle grinders.Field of Application:
Thick discs for milling out joints in clinker façades and for cutting slits for telephone lines and other thin cables during electrical installation. Can be used in masonry and concrete.Alle varianter

diaflex dia. mortar rak. blade RS10AB, disc thickness 6.0 mm, sin. pk, 115/22.2
6.01157
stk
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

diaflex dia. mortar rak. blade RS10AB, disc thickness 8.0 mm, sin. pk, 115/22.2
8.01157
stk
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

diaflex dia. mortar rak. blade RS10AB, disc thickness 10.0 mm, sin. pk, 115/22.2
10.01157
stk
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

diaflex dia. mortar rak. blade RS10AB, disc thickness 4.5 mm, sin. pk, 125/22.2
4.51257
stk
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo