Cup wheel for stone, grain: 16, 110 x 22.23 mm
For stone
Field of Application: Stone: Machining stone, concrete and ceramic.
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 0671210016 |
| EAN | 4066115030826 |
| Bore diameter | 22.23 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 110.0 mm |
| Grid size | 16 |
| Height | 55.0 mm |
| Supplier | RECA NORM |
For stone
Field of Application:
Stone: Machining stone, concrete and ceramic.Advantages:
- ISO type 11, synthetic resin bond.
- 50 m/s maximum circumferential speed.
Advice:
Plastic adapter sleeves for reducing 32 > 25, 32 > 20, 32 > 18, 32 > 16 are included in all sanding disc packs.Alle varianter

Cup wheel for stone, grain: 24, 110 x 22.23 mm
24
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo