Cleaning brush RB-H nylon, for boreholes diameter 10–16 mm 18/250
Cleaning brush RB-H with nylon bristles and wooden T-handle Application area: For cleaning drill holes in perforated brick masonry Advice: Using machine-operated stainless steel wire brushes to clean drill holes in concrete and masonry is essential to ensure that chemical fixings are correctly installed in compliance with the approval.
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 0911118 |
| EAN | 4029484417193 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Length | 250 mm |
| Max. drill hole diameter | 16 mm |
| Min. drill hole diameter | 10 mm |
| Type description | RB-H nylon 18/250 |
| Supplier | RECA NORM |
Cleaning brush RB-H with nylon bristles and wooden T-handle
Application area:
For cleaning drill holes in perforated brick masonryAdvice:
Using machine-operated stainless steel wire brushes to clean drill holes in concrete and masonry is essential to ensure that chemical fixings are correctly installed in compliance with the approval.Alle varianter

Cleaning brush RB-H nylon, for boreholes diameter 10–16 mm 18/400
400RB-H nylon 18/400
stk
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo