Centre drill bit for impact core drill bit, 8 x 120
Drive arbor with M 16 connecting thread for lightweight impact core drill bits
Field of Application: Solid and perforated brick, solid sand-lime and perforated brick, aerated concrete
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 0649808120 |
| EAN | 4029484107797 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 8.0 mm |
| Length | 120.0 mm |
| Suitable for machine type | Drill and chipping hammer, 2 - 4 kg class |
| Type description | RECA centre drill |
| Supplier | RECA NORM |
Drive arbor with M 16 connecting thread for lightweight impact core drill bits
Field of Application:
Solid and perforated brick, solid sand-lime and perforated brick, aerated concreteAdvantages:
- The complete range of accessories for using carbide-tipped impact core drill bits
Advice:
We recommend treating the machine chuck and insertion end of the drill bit with lubricants from our arecal range following extended use (art. sub. no. 0896).
Alle varianter

Adapter for impact core drill bit, hexagon head Size 78 mm
78.0Adapter, hexagon socket, AF 11HEX WS11
stk
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Adapter for impact core drill bit, hexagon head Size 220 mm
220.0Adapter, hexagon socket, AF 11HEX WS11
stk
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Adapter for impact core drill bit, hexagon head Size 370 mm
370.0Adapter, hexagon socket, AF 11HEX WS11
stk
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Adapter for impact core drill bit, SDS-plus, 105 mm
105.0Adapter, SDS-plusSuitable for SDS-plus
stk
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo