Bow saw spare blade, bimetal, 32 teeth per inch 300 x 13 x 0.65 mm
RECA bow saw spare blades made of bimetal. The main blade is made of spring steel with a seamlessly welded HSS toothed strip. These RECA hand saw blades are therefore fully flexible and break-proof.
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
50 stk i karton
| Artikelnummer | 0603300132 |
| EAN | 4029484090617 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Cutting edge width | 0.65 mm |
| Height | 13.0 mm |
| Length | 300.0 mm |
| Number of pieces per covering box | 50 PCS |
| Supplier | RECA NORM |
RECA bow saw spare blades made of bimetal. The main blade is made of spring steel with a seamlessly welded HSS toothed strip. These RECA hand saw blades are therefore fully flexible and break-proof.
Alle varianter

Bow saw spare blade, bimetal, 24 teeth per inch 300 x 13 x 0.65 mm
24
pk (10 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Bow saw spare blade, bimetal, progressive tooth pitch 300 x 13 x 0.65 mm
pk (10 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Bow saw spare blade, bimetal, 18 teeth per inch 300 x 13 x 0.65 mm
18
pk (10 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo