All-steel screw clamp, throat depth 120 mm, clamping width 400 mm
Tempered sliding and fixed arms for resilient and elastic clamping. Spindle with wooden handle and movable spherical pressure plate.
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 0695700024 |
| EAN | 4008158003337 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Max. clamping width | 400.0 mm |
| Max. tension force | 5.000 N |
| Overhang | 120.0 mm |
| Profile thickness | 12.0 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Tempered sliding and fixed arms for resilient and elastic clamping.
Spindle with wooden handle and movable spherical pressure plate.
Alle varianter

All-steel screw clamp, throat depth 80 mm, clamping width 160 mm
160.0G16Z16.0
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

All-steel screw clamp, throat depth 100 mm, clamping width 200 mm
200.0G20Z19.5
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

All-steel screw clamp, throat depth 120 mm, clamping width 250 mm
250.0G25Z22
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

All-steel screw clamp, throat depth 140 mm, clamping width 300 mm
300.0G30Z25.0
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo