All-steel lever clamp, throat depth 120 mm, clamping width 250 mm
Advantages: Quick, efficient and secure clamping Clamps up to five times faster than conventional clamps A great advantage if multiple clamps have to be attached and removed quickly High clamping power with low application of force
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 0695700225 |
| EAN | 4029484289233 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Max. clamping width | 250.0 mm |
| Max. tension force | 8.000 N |
| Overhang | 120.0 mm |
| Profile thickness | 10.5 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Advantages:
- Quick, efficient and secure clamping
- Clamps up to five times faster than conventional clamps
- A great advantage if multiple clamps have to be attached and removed quickly
- High clamping power with low application of force
Alle varianter

All-steel lever clamp, throat depth 100 mm, clamping width 200 mm
200.0G20H19.5
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

All-steel lever clamp, throat depth 120 mm, clamping width 300 mm
300.0G30S12H22
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo