Alkaline air cell battery 6 Volts, 50 Amps
The battery is activated by the air supply via the automatically opening valve Compatible with yellow/yellow and red/white turn signal lamps Cannot be recharged Field of Application: Designed for yellow/yellow and red/white turn signal lamps.
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 4965000014 |
| EAN | 9004195250616 |
| Battery designation | 6 V block battery |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Depth | 65 mm |
| Height | 110 mm |
| Nominal voltage | 6 V/DC |
| Supplier | RECA NORM |
- The battery is activated by the air supply via the automatically opening valve
- Compatible with yellow/yellow and red/white turn signal lamps
- Cannot be recharged
Field of Application:
Designed for yellow/yellow and red/white turn signal lamps.