2-ear clamps, galvanised, width 7 mm 7-9 mm
OETIKER 2-lug clamps are suitable for OEMs and manufacturers, as well as for maintenance, repair and service work. This clamp type reliably connects rubber hoses, plastic pipes, electric cables, welded hoses and other materials. For single use.
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 0539000709 |
| EAN | 4029484086344 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Material | Steel |
| Max. clamping width | 9.0 mm |
| Min. clamping width | 7.0 mm |
| Min./max. clamping width | 7.0-9.0 mm |
| Supplier | RECA NORM |
OETIKER 2-lug clamps are suitable for OEMs and manufacturers, as well as for maintenance, repair and service work. This clamp type reliably connects rubber hoses, plastic pipes, electric cables, welded hoses and other materials. For single use.
Alle varianter

2-ear clamps, galvanised, width 7 mm 8-11 mm
8.0-11.0 mm11.08.0
pk (100 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Two-ear clamps, galvanised, width 7 mm 9-11 mm
9.0-11.0 mm11.09.0
pk (100 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

2-ear clamps, galvanised, width 7 mm 11-13 mm
11.0-13.0 mm13.011.0
pk (100 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

2-ear clamps, galvanised, width 7 mm 13-15 mm
13.0-15.0 mm15.013.0
pk (100 stk)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo